Autista Kubík se chce učit, potřeboval speciální tablet. Díky vám už mu slouží!


Pomoc pro třináctiletého Kubíka je prvním konkrétním projektem, který jste mohli v nadaci podpořit. A povedlo se, chlapec už má pomůcku doma a podle rodiny mu skvěle slouží!

Kubík se narodil jako nízkofunkční autista. Navíc trpí sekundární spánkovou poruchou a od tří let je u něj pozorován regres v řeči. Ačkoliv se velice snaží, zdravotní potíže mu neumožňují chodit pravidelně a na celou dobu vyučování do školy. Potýká se jak se špatnou hrubou i jemnou motorikou, tak občasnými záchvaty.

Co mu pomáhá?

Pro Kubíka jsme se snažili získat tablet. Přesněji odolný typ, na němž by se mohl učit, ale také se jím zabavit. Jedná se o tablet, který má specifický výukový program, který Kubíkovi sedne na míru a může se tak denně zlepšovat. Ve speciální škole, kam dochází, si dotekovou obrazovku vyzkoušel a pomáhá mu natolik, že by mu rodiče rádi pořídili tablet i domů.

A díky Nadačnímu fondu Vindicia pomáhá už má Kubík tablet u sebe! U předání jsme osobně byli a viděli ohromnou radost, kterou z daru měl. Potěšil i celou rodinu, která tak může s Kubou lépe a afektivněji komunikovat, stejně jako mít chvíli pro sebe, když tablet chlapce zaměstná.

Ještě jednou všem děkujeme za Vaši pomoc a těšíme se, že s námi budete pomáhat i příště. Má to totiž velký smysl.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.